Ogłoszenia z 15 października 2017 r.

1. Serdecznie dziękuję za ofiary, które dzisiaj możemy złożyć przy wyjściu z kościoła jako wsparcie dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin w ramach «Dnia Papieskiego».
Składam serdeczne «Bóg zapłać» wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji i Różańcu na zakończenie Roku Fatimskiego. Owocem duchowym tego jubileuszu jest trwające nawiedzenie pobłogosławionej figury. Zachęcamy także do tworzenia Róż różańcowych. Osoby pragnące należeć do Róży oraz pragnące przyjąć Maryję w znaku figury na określony tydzień proszę o dokonanie zapisu w zakrystii. Przez cały październik w naszej parafii Różaniec w j. norweskim w każdy dzień o godz. 17.30. Natomiast w j. polskim w piątki po Mszy św. o godz. 19.00. Przy tej okazji przypominam, że od października w piątki sprawowana jest dodatkowa Msza święta w j. polskim zawsze o godz. 19.00, a pół godziny przed tą Mszą świętą możliwość spowiedzi w j. polskim. Natomiast od listopada będzie także dodatkowa Msza święta w j. polskim w niedziele o godz. 13.00 poza 4 niedzielą miesiąca, kiedy to jest Msza święta w j. wietnamskim. W związku z tym wielka prośba. Gdyby była osoba grająca na organach to proszę o pomoc w ubogacaniu grą i śpiewem także tej Mszy świętej.

2. W najbliższym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty
w czwartek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. W tym dniu kandydaci zarówno z pierwszego jak i z drugiego roku przygotowania do Bierzmowania z wszystkich parafii z Oslo zaproszeni są na Mszę św. z ks. Biskupem Berntem. Msza św. będzie w parafii św. Hallvarda o godz. 18.00
w piątek – wspomnienie św. Jana Kantego. W tym dniu od godz. 18.30 możliwość spowiedzi w j. polskim, a o godz. 19.00 Msza św. i Różaniec w j. polskim
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00. Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.00 w j. hiszpańskim. Natomiast Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

3. Przypominamy, że 30 października w parafii św. Hallvarda rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Szczegóły w zakrystii. Natomiast w naszej parafii taki kurs w j. polskim odbędzie się w W. Poście.

4. 25 października (środa) w naszej parafii odbywa się jesienny dugnad. W związku z tym prosimy osoby, które w tym dniu nie pracują do południa, aby poświęcili swój czas na pomoc w pracy na rzecz parafii. Rozpoczynamy o godz. 10.00.

5. Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie w piątki po Mszy świętej wieczornej oraz w niedziele przed Mszami świętymi w j. polskim. Za tych zmarłych zostanie także odprawiona Msza św. 2 listopada o godz. 19.30. Prosimy o czytelne pismo. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii u księży.

6. Dziękujemy tym, którzy upiekli na dzisiaj ciasto i przygotowali spotkanie przy kawie, na które serdecznie zapraszamy.

7. W sprawach kancelaryjnych czy duszpasterskich można się umawiać dzwoniąc na numer telefonu podany na norweskiej stronie parafialnej czy na Facebooku.
Ks. Piotr Gąsior (numer telefonu: +47 925 44 572)