"Denne menighet er allerede ved sin sammensetning et pinseunder"

Biskop Bernt Eidsvig ved insettelse av første sogneprest

På grunn av økende antall katolikker i hovedstaden ble det opprettet et nytt sogn i Groruddalen 15. mars 2013. Menigheten omfatter det aller meste av Groruddalen i Oslo kommune – med de følgende postnummerområder: 0582–0584, 0586, 0589–0599, 0668, og 0950–1099.

St. Johannes Apostel og Evangelist menighet holder til i Bredtvet kirke i Groruddalen. Kirkebygget er leid ut av Den norske kirke, en arbeidskirke fra 1977 som er bygd på stedet hvor gården til Hans Nilsen Hauge sto. Når den Katolske Kirke fikk leie kirken, ble det besluttet å gi menigheten navnet «St. Johannes», også for å holde dette minnet i hevd, siden «Hans» er en norsk variant av «Johannes».

Prester

Klikk på bildet for å lese mer på OKBs hjemmesider

Telefon: 23 68 11 00

Epost: Tan.Peter@katolsk.no

Telefon: 23 68 11 00

Epost: piotr.gasior@katolsk.no

Telefon: 23 68 11 00

Epost: Erik.Ruud@katolsk.no

Diakon

D. Bang Cong Pham

Permanent diakon

Prester med ansvar for sjelesorg i menigheten

P. Jagath

TAMILTALENDE

P. Joel Tabon

SPANSKTALENDE

Ansatte


Vanessa Otero

MENIGHETSSEKRETÆR (VIKAR)

Telefon: 23 68 11 00

Epost: vanessa.otero@katolsk.no

Sara Brødsjø

ORGANIST

Sr. Mai Theresa Thi Tuyet Nhung CSJ

KATEKESEKOORDINATOR

Telefon: 23 68 11 03

Epost: katekese@stjohannes.no

Epost til Sr. Mai Theresa: mai.teresa@katolsk.no

Thuy-Trang Trinh Hoang

KATEKESEASSISTENT

Telefon: 23 68 11 03

Epost: thuy-trang.hoang@katolsk.no

Robel Amar

BARNE OG UNGDOMSARBEIDER

Telefon: 23 68 11 03

Epost: ungdom@stjohannes.no

Epost til Robel: robel.amar@katolsk.no

Kontakt oss

Adresse

Bredtvetveien 12
0950 Oslo

Kontaktinformasjon

Telefon : 23 68 11 00

Epost : oslo-st.johannes@katolsk.no

Kontorets åpningstider

MANDAG – FREDAG:

KL. 09.00 – 15.00

St. Johannes Apostel og evangelist menighet - Org.nr.: 911 907 577