Ogłoszenia z 8 października 2017 r.

1. Zachęcamy, aby na zakończenie Roku Fatimskiego włączyć się w nawiedzenie figury MB Fatimskiej. Tym bardziej, że przeżywamy miesiąc październik. Zachęcamy także do tworzenia Róż różańcowych. Osoby pragnące należeć do Róży oraz pragnące przyjąć Maryję w znaku figury na określony tydzień proszę o dokonanie zapisu w zakrystii. Przez cały październik w naszej parafii Różaniec w j. norweskim w każdy dzień o godz. 17.30. Natomiast w j. polskim w piątki po Mszy św. o godz. 19.00. Przy tej okazji przypominam, że od października sprawowana jest dodatkowa Msza święta w j. polskim, w piątki o godz. 19.00, a pół godziny przed tą Mszą świętą możliwość spowiedzi w j. polskim. Natomiast od listopada będzie także dodatkowa Msza święta w j. polskim w niedziele o godz. 13.00 poza 4 niedzielą miesiąca, kiedy to jest Msza święta w j. wietnamskim. W związku z tym wielka prośba. Gdyby była osoba grająca na organach to proszę o pomoc w ubogacaniu grą i śpiewem także tej Mszy świętej.

2. W najbliższym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka
w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu od godz. 18.30 możliwość spowiedzi w j. polskim, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim i Różaniec z procesją
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00.
Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.00 w j. hiszpańskim.
W przyszłą niedzielę 15 października obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem: «Idźmy naprzód z nadzieją». Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II módlmy się za naszą ojczyznę, rodziny i młodzież, która była tak bliska sercu Jana Pawła II. Po każdej Mszy Św. będzie zbiórka do puszek dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. «Bóg zapłać» za ofiary dla polskiej młodzieży.

Natomiast Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

3. Przypominamy, że 30 października w parafii św. Hallvarda rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Szczegóły w zakrystii. Natomiast w naszej parafii taki kurs w j. polskim odbędzie się w W. Poście.

4. Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych, zwanej „Wypominkami”. Ich sens opiera się na wierze w moc wspólnotowej modlitwy Kościoła. Dlatego jeśli ktoś chciałby prosić o tę modlitwę za bliskich zmarłych to można zabrać kartki wypominkowe umieszczone przy wyjściu z kościoła i wypisać zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie w piątki po Mszy świętej wieczornej oraz w niedziele przed Mszami świętymi w j. polskim. Za tych zmarłych zostanie także odprawiona Msza św. 2 listopada o godz. 19.30. Prosimy o czytelne pismo. Ofiary składane przy tej okazji są dobrowolne. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii u księży.

5. W sprawach kancelaryjnych czy duszpasterskich można się umawiać dzwoniąc na numer telefonu podany na norweskiej stronie parafialnej czy na Facebooku.
Ks. Piotr Gąsior (numer telefonu: +47 925 44 572)