Ogłoszenia z 1 października 2017 r.

1. Zachęcamy, aby na zakończenie Roku Fatimskiego włączyć się w nawiedzenie figury MB Fatimskiej. Tym bardziej, że dziś rozpoczęliśmy miesiąc październik. Zachęcamy także do tworzenia Róż różańcowych. Osoby pragnące należeć do Róży oraz pragnące przyjąć Maryję w znaku figury na określony tydzień proszę o dokonanie zapisu w zakrystii. Przez cały październik w naszej parafii Różaniec w j. norweskim w każdy dzień o godz. 17.30. Natomiast w j. polskim w piątki po Mszy św. o godz. 19.00. Gdyby ktoś mógł także poprowadzić Różaniec pół godziny przed niedzielną Mszą św. to bardzo proszę o informację. Przy tej okazji chciałem poinformować, że od października będzie dodatkowa Msza święta w j. polskim zawsze o godz. 19.00, a pół godziny przed tą Mszą świętą możliwość spowiedzi w j. polskim. Natomiast od listopada będzie także dodatkowa Msza święta w j. polskim w niedziele o godz. 13.00 poza 4 niedzielą miesiąca, kiedy to jest Msza święta w j. wietnamskim. W związku z tym wielka prośba. Gdyby była osoba grająca na organach to proszę o pomoc w ubogacaniu grą i śpiewem także tej Mszy świętej.

2. W najbliższym tygodniu:

  • w poniedziałek –  świętych Aniołów Stróżów
  • w środę – św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu z racji I czwartku miesiąca prośmy w naszych modlitwach o nowe powołania kapłańskie
  • w piątek – z racji I piątku modlimy się za misje święte i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa. Od godz. 17.30 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
  • w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej i I sobota miesiąca. Z okazji uroczystego zakończenia Roku Fatimskiego zapraszamy do pięknej inicjatywy Różaniec do Granic. Łącząc się z innymi parafiami z Oslo chcemy w tym dniu czuwać na modlitwie. Rozpoczniemy wszyscy Mszą świętą w j. polskim o godz. 19.00 w parafii św. Hallvarda, a potem odmówimy Różaniec. Serdecznie zapraszamy.
  • w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00.
    Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.00 w j. hiszpańskim. Natomiast Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

3. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w prowadzenie i przygotowanie katechezy w minioną sobotę.

4. 30 października w parafii św. Hallvarda rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Szczegóły w zakrystii. Natomiast w naszej parafii taki kurs w j. polskim odbędzie się w W. Poście.

5. W sprawach kancelaryjnych czy duszpasterskich można się umawiać dzwoniąc na numer telefonu podany na norweskiej stronie parafialnej czy na Facebooku.
Ks. Piotr Gąsior (numer telefonu: +47 925 44 572)