Ogłoszenia z 11 marca 2018 r.

1. W tych dniach w naszej parafii gościmy P. dra hab. M. Guzewicza. Dziękujemy za wygłoszone nauki w ramach katechezy przedmałżeńskiej oraz za konferencje głoszone na dzisiejszych Mszach świętych.

„Bóg zapłać” wszystkim, którzy w miniony piątek i sobotę poświęcili swój czas dla Pana Jezusa, uczestnicząc w adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. W najbliższym tygodniu:

w poniedziałek – w czasie Mszy świętej o godz. 18.00 bp Bernt udzieli posługi lektoratu Panu Bang z wietnamskiej wspólnoty. Ta posługa to kolejny stopień na drodze do stałego diakonatu
w czwartek – mija 5 lat od powstania naszej parafii. Uroczysty jubileusz będziemy przeżywać 1 maja, kiedy to była w tym kościele sprawowana pierwsza Msza święta, ale wspominając dzień utworzenia parafii zapraszamy w czwartek na Mszę świętą w j. norweskim o godz. 18.00, a po Mszy świętej na kawę i ciasto. Przy tej okazji składam podziękowanie Paniom, które zgłosiły swoją chęć upieczenia ciasta na to spotkanie. Potrzeba jeszcze dwóch ciast na czwartek oraz dodatkowych pięciu na niedzielę, bo po Mszy o godz. 9.00 mamy także spotkanie przy kawie. Osoby mogące upiec ciasta proszę o informację w zakrystii albo telefonicznie. Za zaangażowanie już dziś serdecznie dziękuję.
w piątek – Msza święta w j. polskim o godz. 20.00, a po niej „Droga Krzyżowa”
w sobotę – od godz. 10.00 kolejne katechezy w j. polskim, kończące się Mszą św. o godz. 13.00, na którą zapraszam rodziców z dziećmi
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 i o godz. 13.00. Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.30 w j. hiszpańskim.

Msze święte w dni powszednie w j. norweskim o godz. 18.00.
W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

3. Nowoprzybyłym do Norwegii przypominamy o zarejestrowaniu się w Kościele katolickim. Formularze są do odebrania przy wyjściu z kościoła. Można to także uczynić przez stronę internetową diecezji klikając w ten link.

4. W najbliższy piątek o godz. 19.00 w katedrze św. Olafa odbędzie się Msza święta za uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

5. Przed nami Święta Wielkanocne, które poprzedzone są Triduum Paschalnym. Liturgia W. Czwartku i W. Piątku będzie w j. polskim o godz. 13.00, a W. Soboty o godz. 15.00. Natomiast w Wielkanoc o godz. 8.00 planowana jest procesja rezurekcyjna z Mszą świętą. W związku z tym raz jeszcze ogromna prośba, aby osoby zostające w Oslo i mogące pomóc w tych dniach w czytaniach czy w śpiewie psalmów zgłosiły się w zakrystii. Dziękuję tym, którzy już zgłosili swoją chęć czytania. Wciąż jednak brakuje nam chętnych do śpiewu psalmów.

6. W minionych latach ukazywał się „Informator katolicki” w formie papierowej. Od jakiegoś czasu ten Informator przyjął inną formę. Znajduję się na stronie internetowej diecezji Oslo w postaci informacji i artykułów w j. polskim (www.katolsk.no). Zachęcamy do odwiedzania tej strony. Gdyby ktoś nie znał adresu to ministranci przy wyjściu z kościoła będą rozdawać karteczki z tym adresem.

7. Po błogosławieństwie zapraszam do odebrania figury MB Fatimskiej kolejne małżeństwo, które w tym tygodniu wyraziło pragnienie modlitwy wraz z Maryją. Wciąż zachęcam do zapisów na przyjęcie figury MB do swoich mieszkań.

8. Teraz uklęknijmy, aby odmówić modlitwę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, prosząc już dziś o owocne przeżycie czekającego nas nawiedzenia relikwii tej świętej i jej rodziców.

9. Przypominam, że ogłoszenia w j. polskim umieszczane są w gazetce niedzielnej oraz na Facebooku i na stronie naszej parafii: stjohannes.oslo.katolsk.no w zakładce „Polski”.

Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572.