Ogłoszenia z 10 grudnia 2017 r.

1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”:
• osobom prowadzącym i zaangażowanym w organizację katechez i przygotowanie paczek na św. Mikołaja
• Panom, którzy wykonali szopkę i wszystkim, którzy dostarczyli potrzebne do szopki rzeczy
• osobom, które odnowiły uszkodzone figury do szopki.

2. W najbliższym tygodniu:
w środę – wspomnienie św. Łucji
w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża. W tym dniu o godz.18.30 odbędzie się w naszej parafii przedświąteczny koncert z udziałem chóru dziecięcego i młodzieżowego
w piątek – zapraszamy wszystkich, zwłaszcza rodziców z dziećmi na Roraty w j. polskim o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.30 w j. hiszpańskim.
Natomiast Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli. Natomiast w Adwencie dodatkowo w czwartki o godz. 7.00 w j. norweskim sprawowana jest także Msza święta roratnia.

3. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listy znajdujące się w zakrystii oraz na stoliku w tylnej części kościoła. Jeśli ktoś może przyjąć w godzinach przedpołudniowych to bardzo proszę o zaznaczenie tej informacji w uwagach. Jeśli ktoś wyjeżdża do Polski na Boże Narodzenie i chciałby odwiedzin duszpasterskich po powrocie, to proszę także zapisać się przed wyjazdem i zaznaczyć od kiedy jest możliwa kolęda. To bardzo ułatwi organizację odwiedzin duszpasterskich.

4. W Święto Trzech Króli (6 stycznia 2018 r.) parafia zaprasza dzieci z rodzicami na świętowanie tego dnia od godz. 14.00 do godz. 16.30. Rodzice chcący wziąć udział ze swoimi dziećmi w tym programie proszeni są o zapis. Można to uczynić przez stronę internetową parafii.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie przy kawie. Osoby, które mogłyby od czasu do czasu upiec ciasto na nasze spotkania, proszę o taką informację w zakrystii lub telefonicznie (ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572).

Również w przyszłą niedzielę w sali parafialnej przy parafii św. Olafa organizowane jest spotkanie wigilijne. W imieniu duszpasterzy parafii św. Olafa oraz P. Hanny Nicolaisen (tel. 47239712) organizującej to spotkanie zaproszeni są także Polacy z innych parafii, ale wcześniej trzeba zgłosić swoją obecność. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

6. Przypominam, że ogłoszenia w j. polskim umieszczane są na bieżąco zarówno na Facebooku, jak i na stronie naszej parafii: stjohannes.oslo.katolsk.no w zakładce „Polski”.