Ogłoszenia z 3 grudnia 2017 r.

1. Rozpoczynamy dziś czas adwentowych rekolekcji. Dziękujemy o. Janowi za głoszone słowo Boże. W poniedziałek i w środę Msza św. w j. polskim z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 19.00. Natomiast we wtorek nie będzie Mszy św. w j. polskim. Tuż po Mszy św. w j. norweskim, czyli o godz. 18.30 będzie nabożeństwo pokutne z kazaniem i spowiedź rekolekcyjna. Porządek rekolekcji jest umieszczony na stronie parafii pod tym linkiem. W środę na zakończenie rekolekcji w ramach składki naszymi ofiarami wyraźmy wdzięczność za wygłoszone rekolekcje o. Janowi.
Za tydzień będzie można odebrać pobłogosławione opłatki. Ofiary są dowolne i przeznaczamy je na potrzeby naszej parafii.

2. W najbliższym tygodniu:
w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego
w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu z tej racji, że w liturgii jest uroczystość, która znosi post, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. w j. polskim o godz. 19.00
w sobotę – od godz. 10.00 koleje katechezy dla polskiej grupy
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.30 w j. hiszpańskim. W czasie Mszy świętej o godz. 13.00 odbędzie się poświęcenie książeczek dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.

Natomiast Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00.
W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

3. W czasie Adwentu Msze święte roratnie w j. norweskim będą się odbywały w czwartki rano o godz. 7.00, a w j. polskim w piątki o godz. 19.00. Wyjątkiem jest najbliższy piątek, bo wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która w liturgii ma pierwszeństwo przed Mszą roratnią.

4. Osoby pragnące przyjąć księdza w ramach odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą, proszone są o wpisanie się na listy znajdujące się w zakrystii oraz na stoliku w tylnej części kościoła.
Jeśli ktoś może przyjąć w godzinach przedpołudniowych to bardzo proszę o zaznaczenie tej informacji w uwagach. Jeśli ktoś wyjeżdża do Polski na Boże Narodzenie i chciałby odwiedzin duszpasterskich po powrocie, to proszę także zapisać się przed wyjazdem i zaznaczyć od kiedy jest możliwa kolęda. To bardzo ułatwi organizację odwiedzin duszpasterskich.

5. W najbliższym czasie:
– 8 grudnia po wieczornej Mszy św. w j. norweskim Rada parafialna zaprasza całą parafię na coroczne spotkanie.
– 9 grudnia od godz. 14.00 do godz. 18.00 w szkole św. Sunnity w ramach tegorocznej Akcji Adwentowej odbędą się występy różnych zespołów, które zaprezentują swoje talenty.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy
– 14 grudnia od godz.18.30 odbędzie się w naszej parafii przedświąteczny koncert z udziałem chóru dziecięcego i młodzieżowego. Wszystkich serdecznie zapraszamy
– 6 stycznia (w Święto trzech Króli) parafia zaprasza dzieci z rodzicami na świętowanie tego dnia od godz. 14.00 do godz. 16.30. Rodzice chcący wziąć udział ze swoimi dziećmi w tym programie proszeni są o zapis. Można to uczynić przez stronę internetową parafii.

6. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy kawie, które wyjątkowo chce zorganizować młodzież naszej parafii.
Kupując kawę czy ciasto wspieramy w ten sposób inicjatywy, które w naszej parafii podejmuje młodzież. Przypominamy, że nasza polska wspólnota przygotowuje te spotkania w 3 niedziele miesiąca.

7. W ramach Akcji Adwentowej przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek wspieramy w tym roku osoby potrzebujące na Sri Lance. «Bóg zapłać» za każdą ofiarę na ten cel.

8. Przypominam, że ogłoszenia w j. polskim umieszczane są na bieżąco zarówno na Facebooku, jak i na stronie naszej parafii: stjohannes.oslo.katolsk.no w zakładce „Polski”.