Ogłoszenia z 6 maja 2018 r. (6 Niedziela Wielkanocna)

1. Miesiąc maj, który przeżywamy jest miesiącem związanym z Matką Bożą. Może warto pomyśleć w tym miesiącu o zapisaniu się na przyjęcie figury MB Fatimskiej do swojego mieszkania, a także o utworzeniu Róży MB przy naszej parafii. Osoby czujące takie natchnienie zapraszam do zapisu w zakrystii lub telefonicznie. Miesiąc maj w naszej polskiej tradycji wiąże się także ze śpiewem Litanii do MB. Zapraszam zatem na nabożeństwa majowe w piątki po Mszy św. w j. polskim. Zachęcam także do codziennego odmawiania czy śpiewu Litanii do MB w naszych rodzinach.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeżycie jubileuszu naszej parafii. „Bóg zapłać”:
– P. Adamowi za uczestnictwo w komitecie jubileuszowym i wysiłek z tym związany;
– zespołowi i duetowi za grę oraz śpiew w czasie liturgii i festynu;
– P. Janowi za pomoc w rozłożeniu namiotów;
– wszystkim, którzy upiekli ciasta;
– Paniom, które zajmowały się sprzedażą ciast;
– wszystkim, którzy uczestniczyli w tym jubileuszu.

3. W przyszłym tygodniu:
we wtorek – św. Stanisława, jednego z głównych patronów Polski
w czwartek – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu Msza św. w j. polskim o godz. 19.30. Jest to święto obowiązkowe więc jeśli nie musimy pracować to pamiętajmy, żeby zachować niedzielny charakter tego dnia. W Polsce ta Uroczystość jest przenoszona na niedzielę, a tutaj z tego względu, że Kościół protestancki także świętuje wydarzenie Wniebowstąpienia mamy dzień wolny od pracy. Stąd świadoma i dobrowolna praca oraz opuszczenie w tym dniu Mszy świętej jest grzechem ciężkim. W tym dniu I Komunia św. w j. norweskim o godz. 13.00 oraz wieczorna Msza św. w j. norweskim o godz. 18.00
w piątek – Msza św. w j. polskim z nabożeństwem majowym o godz. 19.00. Pół godziny wcześniej możliwość spowiedzi
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.30 w j. hiszpańskim.

Msze święte w dni powszednie w j. norweskim o godz. 18.00.
W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

4. W najbliższą sobotę Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii św. Olafa. Zapisy u ks. Piotra Śledzia (nr tel. 488 94 952). Terminy wszystkich spotkań są następujące: 12.05.2018, 26.05.2018, 02.06.2018, 09.06.2018, 16.06.2018.

5. Po błogosławieństwie zapraszam do odebrania figury MB Fatimskiej kolejne małżeństwo, które w tym tygodniu wyraziło pragnienie modlitwy wraz z Maryją.

6. Teraz uklęknijmy, aby odmówić modlitwę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, prosząc już dziś o owocne przeżycie czekającego nas nawiedzenia relikwii tej świętej i jej rodziców.
Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572.