Korsveien til fastetiden!

polsk Tiếng Việt

Kjære menighet. Kirkerommet fornyes stadig. Det neste vi nå skal få montert i kirkerommet er en korsvei! Siden tidlig i høst har Ingunn Cecilie Lyng arbeidet med denne: Hun er tekstilkunster, og lager 14 korsveistasjoner med i vevde bilder for oss. Hun har utført flere andre arbeider for Den katolske kirke, blant annet full utsmykning med korsvei i St. Frans kirke i Larvik.

Vi har nå startet en innsamlingsaksjon for den nye korsveien!

Innramming av bildene vil koste kr 10 000,- per stasjon, med montering og lys inkludert. Aksjonen har som formål å dekke disse kostnadene. Vi håper alle vil bidra generøst til vår korsvei, og på denne måten sammen gjøre vår kirke enda vakrere.

Målet er å få dekket disse utgiftene innen fastetiden.

Så vær med og gjør vår kirke til et enda vakrere bønnens rom!

2014-09-02

IMG_5615 IMG_5630 IMG_5620