Ogłoszenia z 25 marca 2018 r. (Niedziela Palmowa)

1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Niech ten czas będzie dla nas okazją do pogłębionej refleksji nad naszą wiarą i trwaniem przy Chrystusie.

2. W przyszłym tygodniu:
w Wielki Poniedziałek – spowiedź przedświąteczna od godz. 16.30 do godz. 19.30
w Wielki Wtorek – Msza św. w j. norweskim wyjątkowo o godz. 8.00 rano, gdyż wieczorem o godz. 18.00 w katedrze św. Olafa będzie Msza św. z poświęceniem olejów pod przewodnictwem ks. biskupa, na którą zaproszeni są wszyscy kapłani
w Wielki Czwartek – rozpoczynamy czas Triduum Paschalnego. Liturgia W. Czwartku w j. polskim o godz. 13.00. W tym dniu nasza polska grupa ma czuwanie przy ciemnicy od godz. 21.00 do godz. 22.00
Liturgia Wielkiego Piątku – również o godz. 13.00. W tym dniu obwiązuje wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a także post ścisły polegający na ograniczeniu ilości jedzenia do 3 posiłków. W tym dniu rozpoczyna się także Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do prywatnego odmawiania Nowenny. Jej treść będzie umieszczona na stronie internetowej parafii. Natomiast przed Liturgią Wielkiego Piątku zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 12.30. Również w W. Piątek nasza polska grupa ma czuwanie przy grobie Pańskim od godz. 21.00 do godz. 22.00
w Wielką Sobotę – poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Natomiast Liturgia Wigilii Paschalnej w j. polskim o godz. 15.00. Po zakończonych obrzędach możliwość poświęcenia pokarmów dla tych, którzy mają nieco dalej do kościoła i chcą uczestniczyć w Mszy św. Wigilii Paschalnej.
w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msze święte w j. polskim o godz. 8.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła oraz o godz. 13.00
w Poniedziałek Wielkanocny – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00.

Szczegółowy program Liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych we wszystkich językach jest umieszczony w gablocie i na stronie naszej parafii pod tym linkiem.

3. Przypominamy, że nie wolno parkować samochodów na parkingu przy więzieniu oraz że obowiązuje ruch jednostronny wokół kościoła. Prosimy zatem objeżdżać kościół z prawej strony. To znacznie ułatwi wymianę samochodów na parkingach.

4. W naszej parafii trwa zbiórka książek, filmów i płyt. Można je przynieść po każdej Mszy świętej do zakrystii. W niedzielę 15.04 i 22.04 odbędzie się kiermasz, na którym będzie można nabyć te rzeczy. Dochód ze sprzedaży to kolejna «cegiełka» na gromadzenie środków materialnych na zakup kościoła.

5. Po błogosławieństwie zapraszam do odebrania figury MB Fatimskiej kolejne małżeństwo, które w tym tygodniu wyraziło pragnienie modlitwy wraz z Maryją.

6. Teraz uklęknijmy, aby odmówić modlitwę do św. Teresy od Dzieciątka Jezus, prosząc już dziś o owocne przeżycie czekającego nas nawiedzenia relikwii tej świętej i jej rodziców.

7. Przypominam, że ogłoszenia w j. polskim umieszczane są w gazetce niedzielnej oraz na Facebooku i na stronie naszej parafii: stjohannes.oslo.katolsk.no w zakładce „Polski”.
Ks. Piotr Gąsior: +47 925 44 572.