Ogłoszenia z 26 listopada 2017 r.

1. Przeżywając dziś Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, chcemy w łączności z Kościołem w Polsce, odnowić ubiegłoroczny Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za udział w „Wypominkach” w minionym tygodniu oraz za organizację i prowadzenie kolejnych spotkań katechetycznych.

3. W najbliższym tygodniu:
w czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła
w piątek – z racji I piątku modlimy się za misje święte i wynagradzamy Najświętszemu Sercu Jezusa. Od godz. 17.30 możliwość spowiedzi, a o godz. 19.00 Msza św. w j. polskim
w sobotę – I sobota miesiąca stąd zachęcamy do praktykowania nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca
w przyszłą niedzielę – Msza św. w j. polskim o godz. 9.00 oraz o godz. 13.00. Ponadto w niedziele Msze święte o godz. 11.00 w j. norweskim, o godz. 15.00 w j. angielskim, o godz. 17.30 w j. tamilskim i o godz. 19.30 w j. hiszpańskim.

Natomiast Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00. W sobotę o tej godzinie sprawowana jest w j. norweskim Msza święta z niedzieli.

4. Osoby pragnące przyjąć Maryję w znaku figury do swojego mieszkania oraz osoby pragnące należeć do Róży różańcowej proszę o dokonanie zapisu w zakrystii lub telefonicznie (ks. Piotr: +47 925 44 572).

5. Już za tydzień Adwent. Jest to szczególny czas w Kościele, stąd chcemy go rozpocząć rekolekcjami. W naszej polskiej wspólnocie te rekolekcje będziemy przeżywać od najbliższej niedzieli do środy. Poprowadzi je ceniony rekolekcjonista o. Jan Wróblewski SVD.
Szczegółowy plan rekolekcji z o. Janem Wróblewskim jest następujący:
Niedziela – 03.12.2017 (Godz. 9.00 i godz. 13.00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich)
 Poniedziałek – 04.12.2017 (Godz. 19.00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich)
Wtorek – 05.12.2017 (Godz. 18.30 Nabożeństwo pokutne z kazaniem i możliwość Spowiedzi)
Środa – 06.12.2017 (Godz. 19.00 Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich).

Przy tej okazji chcemy poinformować, że w czasie Adwentu Msze święte roratnie w j. norweskim będą się odbywały w czwartki rano o godz. 7.00, a w j. polskim w piątki o godz. 19.00.

6. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie przy kawie, które wyjątkowo chce zorganizować młodzież naszej parafii. Kupując kawę czy ciasto wspieramy w ten sposób inicjatywy, które w naszej parafii podejmuje młodzież. Przypominamy, że nasza polska wspólnota przygotowuje te spotkania w 3 niedziele miesiąca.

7. W najbliższym czasie:
– 8 grudnia po wieczornej Mszy św. w j. norweskim Rada parafialna zaprasza całą parafię na coroczne spotkanie.
– 9 grudnia od godz. 14.00 do godz. 18.00 w szkole św. Sunnivy w ramach tegorocznej Akcji Adwentowej odbędą się występy różnych zespołów, które zaprezentują swoje talenty. Przy tej okazji odbędzie się zbiórka dla potrzebujących na Sri Lance. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
– 14 grudnia od godz.18.30 odbędzie się w naszej parafii przedświąteczny koncert z udziałem chóru dziecięcego i młodzieżowego. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. Przypominam, że ogłoszenia w j. polskim umieszczane są także na bieżąco zarówno na Facebooku, jak i na stronie naszej parafii: stjohannes.oslo.katolsk.no w zakładce „Polski”.